2018/2019. tanítási év programja

2018/2019. tanítási év programja

A tanév rendje

A tanév kezdő napja: 2018. szeptember 3. (hétfő), utolsó napja: 2019. június 14. (péntek) – 181 tanítási nap.
Az első félév 2018. szeptember 3-tól (hétfő) 2019. január 25-ig (péntek) tart. Félévi értesítő kiosztása: 2019. február 1. (péntek).
A második félév 2019. január 28-től (hétfő) 2019. június 14-ig (péntek) tart. A bizonyítványok kiosztása 2019. június 14. (péntek).

Tanítási szünetek

Őszi szünet: 2018. október 29. (hétfő) – 2018. november 2. (péntek). Utolsó tanítási nap a szünet előtt 2018. október 26. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2018. november 6. (kedd).
Téli szünet: 2018. december 27. (csütörtök) – 2019. január 2. (szerda). Utolsó tanítási nap a szünet előtt 2018. december 21. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2019. január 3. (csütörtök).
Tavaszi szünet: 2019. április 18. (csütörtök) – 2019. április 23. (kedd). Utolsó tanítási nap a szünet előtt 2019. április 17. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2019. április 24. (szerda).

Munkaszüneti napok a szorgalmi időszak nem tanítási szünetre és pihenőnapra eső időszakában
2018. október 23. (kedd) nemzeti ünnep
2019. március 15. (péntek) nemzeti ünnep
2019. április 19. (péntek) Nagypéntek
2019. május 1. (szerda) nemzetközi ünnep
2019. június 10. (hétfő) Pünkösd hétfő

Ledolgozandó munkanapok a szorgalmi időszakban
2018. október 13. (szombat) – október 22. (hétfő) helyett – pályaorientációs nap (tanítás nélküli munkanap)
2018. november 10. (szombat) – november 2. (péntek) helyett – tanítás
2018. december 1. (szombat) – december 24. (hétfő) helyett – ledolgozva 2019. június 1-én a családi napon
2018. december 15. (szombat) – december 31. (hétfő) helyett – karácsonyi DÖK nap (tanítás nélküli munkanap)

Tanítás nélküli munkanapok

2018. október 13. (szombat) –pályaorientációs nap
2018. december 15. (szombat) – DÖK nap
2019. január 3-4. (csütörtök, péntek) – szakmai napok (digitális témakör)
2019. március 18. (hétfő) – szakmai nap (mérések értékelése témakör)
2019. június 11. (kedd) – tanév végi osztályozó értekezlet

Iskolai eseménynaptár

Esemény

Időpont

Tanévnyitó ünnepély

szeptember 3. (hétfő) 8h

Első osztályosok szülői értekezlete

szeptember 3. (hétfő) 1700

Naplók megnyitása

szeptember 7. (péntek)

Tanmenetek, munkatervek leadása

szeptember 7. (péntek)

Osztályfőnöki tanmenetek leadása

szeptember 10. (hétfő)

Szülői értekezletek

szeptember 10. (hétfő)

Szülői választmány alakuló ülése

szeptember 25. (kedd) 17h

Elsősök és ötödikesek helyzetelemzése

október 1. (hétfő)

5. évfolyamon tanítók értekezlete

október 1. (hétfő)

Megemlékezés az aradi vértanúkról

október 5. (péntek)

Őszi klubnapközi

október 5. (péntek)

DIFER mérés lezárása

október 8. (hétfő)

Bolyai matematika verseny

október 12. (péntek)

Pályaorientációs nap
(
Tanítás nélküli munkanap)

október 13. (szombat)

Nyílt nap az óvónőknek

október 17. (szerda) 800

Nemzeti ünnep – iskolai ünnepély

október 19. (péntek) 1200-alsó, 1300– felső

Mókázd át az éjszakát!” –
felső tagozat (Haloween)

október 25. (csütörtök)

Utolsó tanítási nap a szünet előtt

október 26. (péntek)

Őszi szünet

október 29 – november 2.

Első tanítási nap a szünet után

november 6. (kedd)

Első negyedéves értesítők kiosztása

november 6. (kedd)

Tanítási nap

november 10. (szombat)

Fogadóóra

november 12. (hétfő)

Nyílt nap a szülőknek

november 12-16. (2., 3., 4. évfolyam),
november 14. (szerda) felső tagozat

Iskolai zsinórlabda verseny

november

Továbbtanulási szülői értekezlet

november 15. (csütörtök)

Adatszolgáltatás az országos mérésekhez

november 23. (péntek)

Iskolacsalogató/1. óvodásoknak

november 23. (péntek)

Munkanap
(ledolgozva 2019. június 1-én, a családi napon)

december 1. (szombat)

Mikulás

december 6. (csütörtök)

Mikulás kupa

december

Téli klubnapközi

december 7. (péntek)

Karácsonyi forgatag a DÖK szervezésében (tanítás nélküli munkanap)

december 15. (szombat)

Tanári karácsony

december 20. (csütörtök)

Iskolai és osztálykarácsonyok
Utolsó tanítási nap a szünet előtt

december 21. (péntek)

Téli szünet

december 27.– január 2.

Szakmai napok
(tanítás nélküli munkanapok)

január 3-4. (csütörtök, péntek)

Első tanítási nap a szünet után

január 7. (hétfő)

NETFIT mérés

január 9 – április 26.

Központi felvételi

január 19. (szombat)

Első félévi osztályozó értekezletek

január 23. – felső, 24., 25. – alsó (szerda, csüt., péntek) 1300

Félévi értesítők kiosztása

január 28.-február 1.

Félév végi tantestületi értekezlet

február 4. (hétfő)

Szülői értekezlet

február 4. (hétfő)

Nyílt nap a szülőknek

február 4-8. (1. évfolyam)

Szülői választmányi ülés (SZMK)

február 12. (kedd) 17h

Kerületi röplabda verseny szervezése

február

Nyílt nap a következő tanév elsősei számára

február 15. (péntek)

Farsangi klubnapközi

február 15. (péntek)

Nyolcadikosok továbbtanulási jelentkezési lapjainak és tanulói adatlapjainak elküldése

február 18. (hétfő)

Iskolacsalogató/2. óvodásoknak

február 22. (péntek)

A kommunizmus áldozatainak emléknapja

február 25. (hétfő)

Nyílt nap a következő tanév elsősei számára

március 1. (péntek)

Fogadóóra

március 4. (hétfő)

Nemzeti ünnep – iskolai ünnepély

március 14. (péntek)

Szakmai nap
(tanítás nélküli munkanap)

március 18. (hétfő)

A továbbtanuláshoz szükséges tanulói adatlapok módosításának lehetősége

március 20-21. (szerda-csütörtök)

Digitális témahét

április 8-12.

Olvasd át az éjszakát!” – olvasómaratón alsó tagozat

április 16. (kedd)

A holokauszt áldozatainak emléknapja

április 16. (kedd)

Utolsó tanítási nap a szünet előtt

április 17. (szerda)

Tavaszi szünet

április 18.– április 23.

Első tanítási nap a szünet után

április 24. (szerda)

Munka ünnepe

május 1. (szerda)

Anyák napja

május első hete

Szülői értekezlet és fogadóóra

május 6. (hétfő)

Tavaszi klubnapközi

május 10. (péntek)

Első osztályosok szülői értekezlete

május 13. (hétfő) 17h

Angol célnyelvi mérés
6., 8. évfolyam

május 15. (szerda)

Angol nyelvi mérés
6., 8. évfolyam

május 22. (szerda)

Országos mérés a 6. és 8. évfolyamokon
(magyar és matematika)

május 29. (szerda)

Kihívás napja

május 29. (szerda)

NETFIT mérés adatrögzítése

május 31. (péntek)

Családi nap

június 1. (szombat)

Erdei iskolák

június 3-7. (hétfő-péntek)

Nemzeti összetartozás napja

június 4. (kedd)

Osztálykirándulások

június 5-7. (szerda-péntek)

Pünkösd hétfő

június 10.

Év végi osztályozó értekezletek
(tanítás nélküli munkanap)

június 11. (kedd)

Sportnap

június 12. (szerda)

Adatszolgáltatás a célnyelvi és idegennyelvi méréssel kapcsolatban

június 12. (szerda)

Osztályprogramok

június 13. (csütörtök)

8. évfolyam bankettje

június 13. (csütörtök)

Tanévzáró és ballagás

június 14. (péntek)

Tanév végi nevelőtestületi és minőségbiztosítási értekezlet

június 21. (péntek) 9h

Fogadóórák (17h)
– november 12. (hétfő)
– március 4. (hétfő)
– május 6. (hétfő)

Szülői értekezletek (17h)
– szeptember 3. (hétfő) első évfolyamosok szüleinek
– szeptember 10. (hétfő) – tanév eleji a többi évfolyamon
– november 15. (csütörtök) – pályaválasztási
– február 4. (hétfő) – félév végi
– május 6. (hétfő) – tanév végi
– május 13. (hétfő) – leendő első osztályosok szüleinek

 

Fontosabb – nevelőtestületet érintő – értekezletek
– szülői értekezletek és fogadóórák előtt havi munkaértekezlet
– augusztus 31. 9h tanévnyitó nevelőtestületi és minőségbiztosítási értekezlet
– február 4. 13h félév végi nevelőtestületi és minőségbiztosítási értekezlet
– június 21. 9h tanév végi nevelőtestületi és minőségbiztosítási értekezlet
– az éves iskolai munkatervben szereplő értekezletek